Podmínky cookies

Tomáš Kopečný: Doma programuju katalog pivních tácků

21.11.2016

Jsem IT specialista, konkrétně programátor. Programuji v PHP a nyní se orientuji na Javu. Jestli něco miluji, tak je to právě psaní kódu. 

V O2 jsem krátce, tři-čtvrtě roku. Pracuji na projektu SalesTool, což je nástroj, který pomáhá obchodníkům. Před tím jsem dělal analytika, ale chyběl mi kód. Tak jsem se poohlížel po nové výzvě, kde budu moci programovat. 

Nekoukal jsem na malé firmy ani startupy, s tím mám své zkušenosti a zjistil jsem, že mi nevyhovují. 

Kamarádi si ze mě utahují, protože jsem byl dříve opravdu přesvědčený anti-korporátník. Po pár zkušenostech zjišťuji, že velká firma mi vyhovuje více. Nabízí větší stabilitu a jistotu, které nyní potřebuji.  Měl jsem nedávno svatbu, teď plánujeme dítě. 

Vím, jaké všechny projekty se v rámci projektu “Simple Online Company“ plánují. Všechny mají dlouhodobý ráz a jsou poměrně strategického charakteru. Pokud tedy nenastane nějaký velký otřes, mám o práci v budoucnu postaráno. Což je pro mě velké plus.

O2 je na jednu stranu korporát. Je to opravdu velká firma, která má své procesy a z nich pramenící komplikace. Na druhou stranu, co do technologického rozvoje a tvorby, se vůbec jako korporát nechová. Překvapilo mě, že mi O2 umožňuje učit se novou technologii a nechává mě v té technologii dělat projekty, abych si ji osvojil. Ukázalo se, že jsem v tom vcelku dobrý, takže se mnou v téhle technologii počítají. Tohle se vám v běžném korporátu nestane.

O2 nyní pod novým vedením přemýšlí inovativně a progresivně. Za IT si manažeři na všech úrovních uvědomují stejné priority a jsou na nich sladěni. Uvědomují si, že IT nesmí zamrznout, ale musí být flexibilní, rozvojové a prostupné. Aby nové nápady prostupovaly celým oddělením. Vedení moc dobře ví, že potřebujeme flexibilitu, schopnost neustále se orientovat v nových technologiích a učit se moderní postupy. I přes to, že je neadaptujeme tak rychle. Potřebujeme prvně vědět, že se osvědčily a ověřily. Z mého pohledu je to moudrý přístup.

Máme fajn lidi v týmu, se kterými si rozumím. Nesedíme v open-space, za což jsem moc rád. O2 se o své zaměstnance dobře stará. Třeba Family Day, který O2 organizuje, jen tak někde neuvidíte. Jsou tady výborné benefity a akce pro zaměstnance. 

Programuji pořád. Zároveň miluji pivo, jsem opravdu zarytý pivař. Doma mám přes 8000 pivních tácků. Ve volném čase programuji katalog, systém na jejich kategorizaci. Kdybyste chtěli opravdu dobré pivo, doporučuji lokální menší pivovary, britský BrewDog a nebo americký DogFish Head. Nemůžete se netrefit, jsou to podle mě nejlepší piva. 

 

Volná místa v IT naleznete na tomto odkazu.


O2

Redaktor

#o2žije

Ze života v O2

Rok utekl jako voda a Sandra už není konzultant, ale vedoucí značkové…

...

Graduate: rovnýma nohama do praxe

...

#bavinaspomahat

...