Podmínky cookies

Tereza Pospíšilová: V O2 kolem sebe najdete spoustu lidí, od kterých se můžete učit

07.11.2016

Pracovala jsem v Náchodě a chtěla jsem do Prahy. Viděla jsem inzerát O2 a odpověděla. O2 je velká firma, která se stále hodně mění. Jsou vidět projekty a akce, které mají za cíl firmu posunout. Já pracuji v komunikaci, jsem hodně prozákaznicky zaměřená a vidím, že lidé u nás v on-line jsou na stejné vlně. Snažíme se se zákazníky mluvit tak, aby nám rozuměli.

Co mě na mé práci baví, je opravdu veliké „publikum“, ke kterému mluvíme. Pracuji v malém týmu, který má na starosti obsah webu. Líbí se mi, že stránky máme kompletně ve správě. Když chceme cokoli změnit, může to být na webu během pár minut. 

Do práce se nejvíce těším na lidi, se kterým pracuji. Baví mě větší projekty, kde můžu něco ovlivnit a být součástí změny. Např. teď probíhá redesign všech hlavních produktových stránek. Vymýšlíme, co a jak na stránce říkat, účastníme se uživatelského testování. To je opravdu zábavná práce. Pokud někdo nastoupí k nám do On-line, můžu garantovat, že bude dělat věci, na které by si nikde jinde nesáhl. O2 dělá velké projekty napříč odděleními, takže prostor pro získání zkušeností je tu veliký.

O2 je velká firma, která nemá jednoduchou organizační strukturu. Cítím ale, že se chce změnit a po malých krocích se jí to daří. Vzniká tu hodně projektů, které tuto změnu podporují. Například O2 garáž. Ta slouží k otestování nápadů s potenciálem, který by se v prostředí velké firmy otestovat nedal. Pro mladé studenty je tu projekt “Smart up”. Když mají zajímavý nápad jak zlepšit okolí, O2 jim poskytne mentoring a podporu. Těchto projektů není málo. 

Mým cílem je ovlivňovat komunikaci a způsob, jakým firma mluví se zákazníky. 

Není to jen o marketingové komunikaci, ale o každém e-mailu, který zákazník dostane. I tady je cítit změna. Zavedli jsme např. interní službu “garanta komunikace”. Kdokoliv, kdo píše texty pro zákazníka, si je tady může nechat zkontrolovat.

Společnost O2 představuje skvělé zázemí a jistotu velké firmy. Na jednu stranu má tu nevýhodu, že někdy věci nejdou tak rychle jako ve start-upu. Na druhou stranu se ale nemusíte bát, že by zkrachovala ze dne na den, jako tomu ve start-upech bývá.  

Zároveň si firma může dovolit nabízet svým zaměstnancům spoustu benefitů, které si lidé často ani neuvědomují.

Mým cílem je věnovat se i nadále komunikaci, posunout se a ovlivňovat více věcí. Je tu obrovský potenciál, jak měnit zaběhlé procesy.  

Ve volném čase ráda sportuji. Na konference moc nechodím. Hodně věcí se tam opakuje. Inspirací jsou mi hlavně lidé kolem mě. Baví mě sledovat, jak co dělají a učit se od nich. V O2 kolem sebe najdete hodně lidí, od kterých se můžete učit se.

Volná místa v marketingu naleznete na tomto odkazu.


O2

Redaktor

#o2žije

Ze života v O2

Rok utekl jako voda a Sandra už není konzultant, ale vedoucí značkové…

...

Graduate: rovnýma nohama do praxe

...

#bavinaspomahat

...