Podmínky cookies

Radovan Bičiště : Pracuji denně s technologiemi, k nimž bych se jinde vůbec nedostal

Před svým nástupem do O2 jsem s prací v telekomunikacích neměl zkušenosti, působil jsem v IT na systémech pro zdravotní pojištění, datové sklady lékárenských sítí a univerzitní systémy pro sledování kvalifikace. Tahle celkem dvacetiletá zkušenost zahrnuje i pět let praxe v zahraničí – v USA a Kanadě. Vždy šlo ale o menší firmy, které měly nanejvýš 150 zaměstnanců… zato ale v různých fázích, od start-upů až po prosperující společnosti se zavedenou klientelou.

Po návratu do ČR jsme se se ženou rozhodli zůstat na Pardubicku, mimo velké aglomerace… a když poblíž našeho domova O2 otevřelo IT centrum, byla pro mě tahle práce celkem jasná volba. Většinu času trávím na lokalitě, do Prahy dojíždím podle potřeby, většinou jednou týdně.

Ve firmě jsem druhým rokem, momentálně pracuji na projektu NOE, na zajišťování chodu a programování dekompozice objednávek a síťového nastavení. Velmi zjednodušeně by se dalo říci, že děláme vše pro to, aby jednotlivé součásti systémů byly dokonale propojené tak, že se všechna „vlákna“ každého požadavku dostanou přesně tam, kam mají… A jakmile jednotlivá oddělení a lidé v nich odvedou svou práci, systém výsledky jejich činnosti ve finále zase správně poskládá do hotové, řádně provedené objednávky. V týmu je nás 5 – 6 lidí.

Nejvíc mě baví práce s technologiemi, k nimž bych se jinde nedostal, ať už jako běžný smrtelník, ale ani v jiné, menší firmě. Líbí se mi, že tu panují mezi lidmi obecně dobré vztahy, kolegové jsou s to soustředit se na perfektní výkon a jít za svým výsledkem, ale zároveň si navzájem hodně pomáhají, nezažil jsem tu takovou tu řevnivost, která jinde důraz na výsledky občas provází. Můžu říct, že O2 snese srovnání se zahraničními firmami, prostředí a fungování společnosti jsou stejné. Navíc nabízí coby zaměstnavatel dlouhodobou perspektivu a možnost pracovat na sobě, což považuji za velké plus.

Hodně mě naplňuje práce na implementaci opensourcových technologií, teď aktuálně v nejbližší budoucnosti beru jako velkou výzvu implementaci SOC a všechny úkoly s ní spojené. Díky tomuto novému systému se nám všem hodně zjednoduší a zrychlí práce. Zákazníci si budou moci celou řadu požadavků řešit v Moje O2, celkově se zjednoduší komunikace včetně smluv, faktur, notifikací. To všechno ovšem vyžaduje perfektní přípravu „v zázemí“ – což je projekt, na němž se podílím i já.

Pokud mám chvíli, hodně mě taky zajímá, jaké jsou projekty tvořené momentálně v tzv. garáži – což je prostředí, kde mám šanci přispět svým dílem k posunu možností použití nejnovějších metod a technologických inovací.

Ve volném čase se snažím naopak najít protipól ke světu plnému technologií, maluji, fotím, stavím modely letadel, ale baví mě i hokej… a podle možností věnuju co nejvíc času i svým dětem.


O2

Redaktor

#o2žije

Ze života v O2

Rok utekl jako voda a Sandra už není konzultant, ale vedoucí značkové…

...

Graduate: rovnýma nohama do praxe

...

#bavinaspomahat

...