Podmínky cookies

Michal Horský: O2 mi dalo příležitost stát se dobrým šéfem

07.11.2016

Ve firmě jsem již přes 7 let. Původně jsem vystudovaný elektrotechnik. Při škole jsem pracoval jako brigádník ve výzkumné agentuře, kde jsme pro O2 realizovali výzkumy. Při mém odchodu O2 zrovna nabíralo zaměstnance. 

V životě jsem neměl žádný extra plán, tedy kromě toho, být hodně bohatý :) Obchod mi pro tento plán přišel jako dobrá cesta. O2 jsem si vybral, neboť je to velká firma. Doufal jsem tehdy, že pokud budu dobrý, tak mě nevyhodí.  

Byla to má první práce na plný úvazek, takže jsem neměl žádné očekávání. Což znamená, že mě O2 vlastně neustále překvapuje. 

Prošel jsem si za těch 7 let všechny pozice, které se dají na prodejně projít. Od konzultanta, přes O2 guru, SMB specialistu (small business / malí a střední podnikatelé), až po vedoucího prodejny. 

Nyní jsem na prodejně na nejvyšší pozici a mým aktuálním cílem je být dobrým lídrem prodejny. Snažím se hlavně o to, abych byl spravedlivý a šel lidem příkladem. Myslím si, že jsou to dva zásadní parametry dobrého lídra v O2. Pracovat tak, aby kolegové viděli, že odvádím dobrou práci a zároveň přistupovat zodpovědně k problémům, které nastanou. Dávám lidem široké hranice, všichni zároveň ale vědí, že pokud je překročí, tak končí kamarádství. Myslím si, že klíčem k úspěšné prodejně je právě kamarádské prostředí. Když se zde lidé cítí dobře, tak je nic nebrzdí v práci. 

Hodně o nich vím. Snažím se svůj tým více poznat, abych věděl, kdo jsou. Jaké mají koníčky, jak žijí a jak s nimi mám spolupracovat. Každý člověk je jiný a má jiné potřeby. Minulý týden se můj zástupce zasnoubil, tak jsme to oslavili. 

Přijde mi hodně důležité, aby mí lidé věděli, že udělám všechno pro to, aby mohli postoupit někam dál. Když to ví, pracují úplně jinak. Když vidí, že jejich kolega postoupil, snaží se také. V tomto vidím největší motivaci. Paradoxně to nejsou peníze, i když ty u obchodníků hrají samozřejmě také velkou roli, ale možnost posunu je pro ně důležitější. 

Již se mi několikrát stalo, že člověk od nás z prodejny odešel na jinou pozici, třeba na centrálu, nebo jinam na vyšší post. Pro mě jako lídra je to dobrá vizitka. 

Pokud vidím, že je člověk dobrý a má talent pro onu vysněnou pozici, tak mu dávám veškerou možnou podporu. 

Nevadí mi, že musím na prodejně zaškolovat nováčky, protože ti přinesou svěží vítr a nové pohledy na práci, kterou děláme. Vlastně mám raději, když přijdou úplní nováčci, než lidé z jiných prodejen. Ty pak totiž nemusím přeučovat cizí návyky.

Osobně mě velmi inspiruje můj šéf Michal Tyle. Je neuvěřitelné, jak vidí do budoucna. Všechno, co navrhuje má konkrétní opodstatnění a zdůvodnění. Často nás připravuje na věci, které teprve přijdou, protože ví, kam se to ubírá. Takže zatímco ostatní prodejny se nějakou změnu teprve učí, my jsme již připraveni a můžeme se soustředit na budoucnost. Tím, jak to dělá, mě neustále překvapuje. 

Podle mě je O2 jedním z nejlepších zaměstnavatelů. Z pohledu stability, ohodnocení i rozvoje. O2 ze mě udělalo člověka, kterým jsem dnes. Přišel jsem téměř bez zkušeností, v O2 mi ale dali příležitost, investovali do mě hodně času i peněz. Já bych tento dluh O2 rád oplatil v tom, jak svoji práci dělám.

Do budoucna nemám další plán, ale s další kariérou v O2 počítám. 

 

Volná místa v prodejnách naleznete na tomto odkazu.


O2

Redaktor

#o2žije

Ze života v O2

Rok utekl jako voda a Sandra už není konzultant, ale vedoucí značkové…

...

Graduate: rovnýma nohama do praxe

...

#bavinaspomahat

...