Podmínky cookies

Martin Henzély: Inspirují mě příběhy a zkušenosti mých zákazníků

07.11.2016

Nastoupil jsem hned při škole na poloviční úvazek do call centra v Ostravě. Počet nabídek 4 roky zpátky nebyl zase tak velký. Měl jsem i další pohovory, ale po pohovoru v O2 jsem je odmítl. Chtěl jsem opravdu stabilního zaměstnavatele, u kterého budu mít stabilní práci a budu dostávat pravidelnou výplatu. Práce jsem si vážil o to víc, že jsem si ji nenašel přes známé, ale vyhrál jsem mezi dalšími 20 lidmi. Byl jsem na to pyšný. 

Všechno v O2 fungovalo jako hodinky, i když tenkrát ještě byly procesy složitější. Od té doby se hodně zjednodušily, i tak ale všechno šlapalo. Rozvoj, pravidelné feedbacky, spolupráce. Z mnoha věcí, které jsem se naučil tenkrát, čerpám dodnes. 

Po dvou letech jsem začal pociťovat, že nechci sedět na místě, ale jít za zákazníky do terénu. Chtěl jsem jezdit. Z Ostravy jsem se dostal do Prahy, kde jsem vyhrál výběrové řízení na obchodníka maloobchodního segmentu. Od té doby mám na starosti portfolio Vysočiny, část Brna a část Prahy.

S příchodem nového majitele se začalo hodně věcí měnit k lepšímu. Přišel dobrý hospodář, který chce, aby firma byla zdravá. Zjednodušilo se schvalování a řídící struktura, nastartoval se projekt Simple online company. 

Moje vize je dělat to, co mě baví, a co mi dává smysl.  Vlastně jsem nikdy moc neplánoval, všechny věci jsem přijímal spontánně. Tenhle přirozený vývoj mě zavedl až sem. To, co vyplyne, se snažím uchopit, jak nejlépe umím. 

Baví mě, že O2 do nás hodně investuje, školení je na denním pořádku. Pořád máme šanci zlepšovat se. Díky tomu se dostáváte do určitého advanced levelu obchodní práce. Učíte se respektovat a vnímat vaše partnery. Naposledy jsme měli školení elementů. Kdybych měl na základě tohoto školení popsat O2, určitě by to byl mix elementů země, ohně a vzduchu. Mnoho věcí je zde zemitě ukotvených, zároveň je zde dynamika a pracujeme na tom, aby O2 bylo vzdušné pracovní prostředí a dobře se nám

dýchalo. Dobré je, že firma má takový základ, že si může dovolit vytvářet samotné produkty a jejich řešení. Vnímám to jako ohromnou výhodu. Je pak čistě na mně, abych jako obchodník zjistil, co zákazník chce. Jsem takový spojovatel jednotlivých stran a jejich potřeb. Čím větší mám znalosti a vím, jak propojení zařídit, tím je ta práce jednodušší a kvalitnější.

Inspirací jsou mi kolegové. U nás hodně funguje sdílení názorů a diskuze nad tím, jak kdo z nás práci dělá. Zároveň mě velmi inspirují i klienti, mnoho z nich jsou skvělí podnikatelé. Mají obrovské zkušenosti a učit se od nich je rozhodně inspirativní. 

Volná místa v sales naleznete na tomto odkazu.


O2

Redaktor

#o2žije

Ze života v O2

Rok utekl jako voda a Sandra už není konzultant, ale vedoucí značkové…

...

Graduate: rovnýma nohama do praxe

...

#bavinaspomahat

...