Podmínky cookies

Marek Fogl: Dvakrát jsem odešel, abych se dvakrát vrátil

07.11.2016

Nastupoval jsem do Telecomu v 90. letech jako technik veřejných ústředen. Mám vystudovanou elektrotechniku silnoproud/slaboproud a šel jsem dělat to, co jsem se naučil ve škole. V roce 97 tady nebylo moc zajímavých firem, kde se uplatnit, teprve sem přicházely. V roce 99 se o nás již praly, neboť nástup nových technologií byl výrazný. Jsem rád, že jsem v oboru, který se vyvíjí a je dynamický. Dnes je to úplně o něčem jiném. Sedíte s notebookem kdekoliv na světě a pracujete v cloudu. 

Ve firmě jsem vystřídal hodně pozic od technika, trenéra call center až po současnou pozici manažera. Jsem vděčný, že mi firma takový postup umožnila. Je skvělé být ve firmě, která vám dá šanci naučit se další věci a vyrůst. 

Dvakrát jsem  z firmy odešel a dvakrát jsem se vrátil. Vracel jsem se hlavně za lidmi, kteří zde jsou. O2 dělá dobré věci a dělá je dobře. Jsou tu skvělí odborníci, kteří hodně rozumí tomu, co dělají. Díky nim firma produkuje excelentní výstupy. 

Silný tým je základ. Považuji to za extrémně důležité. Když máte kolem sebe šikovné lidi, půlka práce je hotová. V práci trávíme půlku života a je potřeba trávit tuto část kvalitně a s kvalitními lidmi. 

Dnešní O2 je hodně o tvrdé práci. Trh se změnil, klienti se změnili, je to náročnější. Abychom byli nejlepší, musíme si to odpracovat. Na O2 je skvělá pružnost v tom, že můžeme pracovat pro zákazníky a šít jim služby na míru. Mám na mysli korporátní klientelu.  Dobrý obchodník umí klientovi vyjít vstříc, pomoci mu, ale zároveň se držet nějakých mantinelů. Nevymlouvá se na to, že firma něco neumožnila. Pracuje pro obě strany současně, aby to ve výsledku bylo win - win.

Samozřejmě, že máme limity korporace. Když máte garážovou firmu, tak můžete dělat věci tak, jak chcete anebo mít dovolenou čtyřikrát za rok. Na druhou stranu, v O2 máte za zády kvalitní a osvědčený brand, který funguje.

Pracujeme pro skvělého a stabilního zaměstnavatele. Pořád jsme mezi top zaměstnavateli na trhu. 

Když k sobě do týmu hledám lidi, tak mě především zajímá, jak jsou odvážní a jakou mají chuť pracovat. Hledám lidi, kteří nejsou stejní, ale mají různé vlastnosti, protože pak se perfektně doplňují. 

Nově mám na starost presales oddělení a můj cíl do nejbližší budoucnosti je vytvořit skvělou symbiózu mezi presales a sales. Presales a obchod jsou jako muž a žena. Já chci, aby spolu měli dobré manželství a mohli z toho vztahu vzniknout krásné děti. 

 

Volná místa v sales naleznete na tomto odkazu.


O2

Redaktor

#o2žije

Ze života v O2

Rok utekl jako voda a Sandra už není konzultant, ale vedoucí značkové…

...

Graduate: rovnýma nohama do praxe

...

#bavinaspomahat

...