Podmínky cookies

David Rektorys: V O2 mám možnost pracovat na velkých projektech

V O2 jsem teprve krátce a musím říct, že na začátku sehrála velkou roli náhoda. Původně se tu o zaměstnání totiž ucházela moje přítelkyně, ale nakonec jsem, shodou okolností, po čase nastoupil na jinou pozici já sám.

Pro mě představuje O2 především možnost pracovat na opravdu zásadním projektu s dopadem na velký počet lidí a dělat konečně něco, co má dlouhodobý smysl. Před O2 jsem měl zkušenosti spíš z menších firem a start-upů, kde sice nejste tak omezeni pracovními postupy a systémem, zároveň ale musíte kromě vlastní práce řešit i spoustu drobných provozních a obchodních záležitostí. K samotným projektům a vlastní specializaci (v mém případě dlouhodobému plánování, organizování a řízení) se tím pádem většinou dostanete méně, než byste si přáli. Jako projektový manažer v O2 zodpovídám za vývoj a prosazení nápadů a změn, které našim zákazníkům významně zjednodušují život. To už je výzva!

Díky tomu jsem nakonec přehodnotil i svůj postoj k pojmu „korporát“. O korporacích jsem do té doby slýchal spíš to negativní. Když ale poznáte firmu zevnitř a potkáváte konkrétní lidi, s nimiž sdílíte nadšení pro stejný projekt, najednou si uvědomíte, že všechno je trochu jinak. Navíc jsem tu měl už v době svého nástupu dva spolužáky z vysoké školy, a ti, když jsem sondoval, do čeho to vlastně jdu, moje obavy rozptýlili. Zbytek jsem poznal sám.

Zjistil jsem, že tu pracuje celá řada zapálených profesionálů ochotných pomoci a podělit se o své know-how. Ve firmě díky tomu panuje pracovní atmosféra, ze které se zatím neztratila „lidskost“. Není to tu ani zdaleka tak formální, jak jsem si prostředí korporace představoval. Můžu říct, že se dnes do práce upřímně těším. Líbí se mi i prostředí, relax zóny i O2 HUB v přízemí, a když je pěkně, člověk se může naobědvat venku v parku, nebo si prostě jen na chvilku odpočinout. Celkově mě pracovní prostředí v O2 nadchlo.

Do budoucna bych chtěl vést svůj vlastní projekt. To znamená prosadit ho od úplného začátku až k výsledné realizaci. Nebráním se ale ani cestování, bavilo by mě vyzkoušet si, jak některé věci dělají projektoví manažeři v zahraničí. Může to být hodně inspirující - najednou vidíte věci jinak. Ale zatím jsem pořád v procesu změn, takže se každý den dozvídám něco nového.


O2

Redaktor

#o2žije

Ze života v O2

Rok utekl jako voda a Sandra už není konzultant, ale vedoucí značkové…

...

Graduate: rovnýma nohama do praxe

...

#bavinaspomahat

...